Apply for support Demande de soutienОбратиться за поддержкойالتقدم للحصول على دعمПодати заявку на підтримкуBaşvuru içinPošaljite zahtev za podrškuAplikoni për mbështetje
European Endowment for Democracy logo 10 years supporting Democracy
Apply for support

Подати заявку на підтримку

ЄФД приймає заявки на фінансування на постійній основі. Для отримання додаткової інформації щодо подачі заявки, будь ласка, ознайомтеся з поширеними запитаннями нижче.

Що таке ЄФД?

Що таке ЄФД?

Європейський фонд за демократію (ЄФД) - це незалежна організація, яка надає гранти на підтримку ініціаторів демократичних змін у країнах Європейського сусідства та за його межами.

Завдяки своїй універсальності, швидкій адаптації та можливості йти на ризик, ЄФД спроможний швидко реагувати на локальні потреби і виклики. ЄФД також може швидко діяти у разі зміни обставин в регіоні та працювати в складних умовах, які часто є неприйнятними для інших донорів.

В основі роботи ЄФД закладена ідея про те, що демократію не можна нав'язати ззовні. Лише зміни, що йдуть зсередини, можуть призвести до сталого та інклюзивного переходу до демократії. Підтримка з боку ЄФД ґрунтується на принципі сприяння, а не нав'язування демократії, та на підтримці ініціатив місцевих активістів.

Які країни охоплює діяльність ЄФД?

ЄФД активно підтримує країни Європейського сусідства (Східне партнерство, Близький Схід та Північну Африку), Західні Балкани та Туреччину.

Наступні країни можуть отримувати підтримку:

Албанія, Алжир, Вірменія, Азербайджан, Бахрейн, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Чад, Єгипет, Грузія, Іран, Ірак, Ізраїль, Йорданія, Казахстан, Косово*, Кувейт, Киргизстан, Лівія, Ліван, Малі, Мавританія, Молдова, Чорногорія, Марокко, Нігер, Північна Македонія, Оман, Палестина, Катар, Росія, Саудівська Аравія, Сербія, Судан, Сирія, Таджикистан, Туніс, Туреччина, Туркменістан, Україна, Об'єднані Арабські Емірати, Узбекистан, Ємен.

У деяких випадках ЄФД може також фінансувати проєкти, що реалізуються за межами країн, на які поширюється мандат Фонду, за умови, що проєкт передбачає активну участь організацій зі вказаних країн та спрямований на підтримку населення цих країн.

Крім того, деякі гранти можуть бути надані для заявок з країн, розташованих на прилеглих територіях, зважаючи на потреби заявників, наявність коштів та пріоритети Фонду.

Сфери діяльності ЄФД

Головна мета ЄФД - підтримка організацій та активістів, які не можуть розраховувати на допомогу з боку чинних механізмів ЄС або інших програм. Підтримка ЄФД має допоміжний характер до інших донорських програм ЄС та країн-членів ЄС. Фонд часто виступає в ролі "заповнювача прогалин". Метою ЄФД є забезпечення швидкої та ефективної підтримки.

- ЄФД приймає запити на підтримку на постійній основі. Конкретних часових обмежень для подачі заявок не існує.

- ЄФД може надавати підтримку як окремим особам, так і незареєстрованим організаціям.

- ЄФД може покривати операційні витрати (заробітна плата, офісні та супутні витрати, витрати на зв'язок).

- ЄФД надає підтримку із забезпеченням конфіденційності.

Чи належить ЄФД до інституцій Європейського Союзу?

ЄФД був заснований у 2013 році Європейським Союзом та країнами-членами ЄС. Фонд не є частиною структури Європейського Союзу. Це незалежна організація, що надає гранти. Виконавчий комітет ЄФД ухвалює всі рішення щодо фінансування.

Сфери підтримки ЄФД

Сфери підтримки ЄФД

ЄФД надає підтримку громадським організаціям, товариствам, ініціативам, незалежним ЗМІ та активістам, які працюють над створенням демократичної політичної системи, що базується на принципах плюралізму.

Офіційна реєстрація не є обов'язковою умовою для отримання підтримки від Фонду. ЄФД підтримує вже чинні та новостворені організації, а також незареєстровані ініціативи, неформальні платформи, молодіжні групи та окремих осіб. Особливий акцент у роботі ЄФД робиться на підтримці тих організацій та ініціатив, які не можуть бути підтримані іншими донорами та чинними механізмами Європейського Союзу.

Діяльність Фонду орієнтована на наявний попит та спрямована на задоволення потреб та запитів місцевих суб'єктів демократії. Безпосередніми бенефіціарами Фонду є продемократичні рухи та активісти, громадські групи та організації громадянського суспільства, неурядові організації, незалежні ЗМІ, журналісти та блогери, митці та молодіжні групи.

Ознайомитися з деякими ініціативами, підтриманими ЄФД, можна тут.

Як ЄФД обирає своїх грантоотримувачів?

Рішення про фінансування приймаються Виконавчим комітетом ЄФД на його регулярних засіданнях після оцінки, проведеної Секретаріатом ЄФД в рамках мандату організації.

ЄФД дотримується, наскільки це можливо, географічного балансу при розподілі коштів між регіонами, в яких він працює.

Як подати заявку на фінансову підтримку?

Як я можу подати заявку на підтримку?

Натисніть на "подати заявку" на нашій сторінці, щоб перейти на захищений портал, де ви знайдете форму заявки та інструкції щодо її заповнення.

Ви можете заповнити форму наступними мовами: англійською, арабською, французькою, російською, турецькою, українською, та мовами Західних Балкан.

Будь ласка, зверніть увагу, що до кожної заявки необхідно заповнити шаблон бюджету. Шаблони відповідною мовою можна завантажити зі сторінок форм заявки.

Ви також можете подати заявку, надіславши форму заявки та шаблон бюджету на адресу secretariat@democracyendowment.eu. ЄФД також приймає заявки в друкованому вигляді на вказану нижче адресу:

Європейський Фонд за Демократію Rue de la Loi 34
1040 Brussels
Бельгія

Коли ЄФД публікує конкурси на подання заявок?

ЄФД розглядає заявки на постійній основі, тому заявники можуть подавати свої пропозиції в будь- який час. ЄФД не публікує окремих оголошень про відкриття конкурсу на подачу заявок.

Виконавчий комітет ЄФД приймає остаточні рішення щодо фінансування всіх грантів та проводить засідання кожні два місяці. У надзвичайних ситуаціях Виконавчий комітет може також приймати рішення про фінансування між офіційними датами своїх засідань.

Чи повинен мій запит на підтримку бути англійською мовою?

Ні. ЄФД приймає запити на підтримку різними мовами: арабською, англійською, французькою, російською, турецькою, українською, та мовами Західних Балкан.

Яка середня сума гранту від ЄФД?

ЄФД не має формального діапазону фінансування. Більшість запитів на підтримку варіюються від 10 000 до 50 000 євро, однак ЄФД також надає гранти у нижчому і вищому розмірі від цього діапазону. Середній обсяг підтримки становить від 40 000 до 60 000 євро.

Чи можу я подати більше одного запиту на підтримку одночасно?

Загалом, ви можете подати більш ніж одну заявку на підтримку. Однак майте на увазі, що перевага буде надана найкращій ідеї.

Чи можу я подати заявку на повторне фінансування від ЄФД?

ЄФД ретельно оцінює всі запити на повторне фінансування в кожному конкретному випадку, щоб гарантувати стабільну ефективність підтримки з боку ЄФД. За певних обставин вважається, що ЄФД може сприяти подальшому розвитку, надаючи повторне фінансування.

Як я можу дізнатися, що мій запит на підтримку було отримано?

Ви отримаєте автоматичне повідомлення електронною поштою з підтвердженням того, що ми отримали ваш запит на підтримку. У цьому електронному листі також буде вказано ідентифікаційний номер вашої заявки. Будь ласка, використовуйте цей номер, якщо ви хочете дізнатися про статус вашої заявки.

Як дізнатися про статус моєї заявки?

Усі заявники отримають офіційну відповідь з результатом рішення ЄФД щодо їх запиту на підтримку. Зазвичай ЄФД розглядає запит та надає офіційну відповідь впродовж 12 тижнів.

Ви можете дізнатися про статус вашої заявки, надіславши електронного листа на адресу secretariat@democracyendowment.eu.
Завжди вказуйте в електронному листі ідентифікаційний номер вашої заявки, щоб ми мали змогу відстежити ваш запит на підтримку.

ЄФД намагається розглядати всі запити протягом 8-12 тижнів, але іноді процес може зайняти більше часу. Секретаріат ЄФД може звернутися до вас за додатковою інформацією або роз'ясненнями під час цього процесу.

Чи можу я отримати зворотній зв'язок щодо заявки, яка не була прийнята до фінансування?

Через велику кількість отриманих запитів, ЄФД не може надавати детальне пояснення щодо кожної відхиленої заявки. Однак, ви можете звернутися за коментарем щодо вашої індивідуальної заявки, надіславши листа на електронну скриньку secretariat@democracyendowment.eu.

Чи має ЄФД відділення або представників в різних країнах?

Секретаріат ЄФД знаходиться в Брюсселі (Бельгія). ЄФД не має представництв у країнах, проте має мережу консультантів, які працюють у багатьох країнах, що покриваються мандатом Фонду. Щоб зв'язатися з ЄФД, надсилайте електронні листи на адресу secretariat@democracyendowment.eu.

Навіщо мені потрібно вказувати контакти трьох осіб для рекомендацій?

ЄФД попросить вас надати контакти трьох осіб, які знають вас та вашу організацію, а також володіють інформацією про її діяльність. Це можуть бути експерти, знайомі з вашою роботою, або ті, з ким ви співпрацювали в минулому. Експерти можуть знаходитися в будь-якій країні. В ідеалі вони повинні бути незалежними від вашої організації/ команди та не бути членами вашої родини.

Ви повинні переконатися, що ваші експерти зможуть відповісти на запитання ЄФД, якщо з ними зв'яжеться співробітник Фонду. ЄФД не завжди зв'язується з усіма зазначеними особами, а також може зв'язатися з особами, які не були вказані в переліку.

Екстрене фінансування

Як я можу подати заявку на екстрену допомогу?

У виняткових та обґрунтованих ситуаціях ЄФД може розглядати обмежену кількість запитів у терміновому порядку. Щоб подати запит на екстрену підтримку, ви повинні поставити галочку в нижній частині форми та надати коротке пояснення, чому ваш запит є терміновим, а також описати потенційні наслідки, якщо ви не отримаєте фінансування в найкоротший термін.

Які проєкти можуть претендувати на екстрену підтримку?

У виняткових та обґрунтованих ситуаціях ЄФД може розглянути обмежену кількість запитів у терміновому порядку.

Критеріями, за якими ви можете претендувати на отримання екстреної підтримки, можуть бути: несподіване змінення ситуації, вимушене припинення діяльності за умов відсутності термінового фінансування, непередбачений фінансовий дефіцит та несподівані зовнішні обставини, що призвели до надзвичайної ситуації та необхідності термінової підтримки.

Коли я можу звернутися за екстреною підтримкою?

Запити на екстрену підтримку повинні обмежуватися винятковими обставинами та кризовими періодами, коли термінове та швидке фінансування з боку ЄФД може змінити ситуацію. Ці випадки повинні бути належним чином обґрунтовані. Той факт, що ви хочете розпочати свою діяльність якнайшвидше, не є виправданням для термінової підтримки.

Якщо ваш запит на підтримку не буде визнано терміновим, він буде розглянутий протягом стандартного періоду розгляду. Ви отримаєте автоматичний електронний лист, в якому буде повідомлено про це рішення.